CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Twoje dziecko codziennie ogląda telewizor?

Twoje dziecko codziennie ogląda telewizor?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 Jeśli do tej pory pozwalaliśmy dziecku na to by oglądało telewizję bez ograniczeń możemy spodziewać się z jego strony oporu, gdy będziemy chcieli odciągnąć go od telewizora. Reakcja dziecka będzie taka sama, gdy z oglądania telewizji zrobimy formę nagrody za dobre zachowanie. Dlatego ważne jest, aby rodzice ustalili z dzieckiem ścisłe reguły dotyczące czasu spędzonego przed telewizorem lub komputerem.

 Jeśli maluch nie skończył jeszcze siedmiu lat nie powinien dłużej oglądać TV niż do godziny, dzieci starsze mogą oglądać telewizję do dwóch godzin. Jest pewne to, że dziecko nie zareaguje na te zasady entuzjastycznie.

Będzie się buntować i denerwować, bo przecież odbieramy mu coś co do tej pory dawało mu rozrywkę przez prawie cały dzień. Powinniśmy wynagrodzić to dziecku poprzez organizowanie wolnego czasu. Rodzice mogą zapisać swoją pociechę na zajęcia, które dotyczą jego zainteresowań i będą je rozwijać, możemy zabrać też je na wycieczkę, spacer, czy basen.

Czas spędzony razem umacnia więzi rodzinne. Długie i częste oglądanie telewizji może uzależnić dziecko, a także wpłynąć negatywnie na jego wyobraźnię.  Telewizyjny obraz nie pozostawia miejsca na dziecięcą wyobraźnię. Rodzice powinni zadbać o rozwój swojego malca. Dziecko po obejrzeniu wieczornej bajki powinno kłaść się do łóżka , ale często rodzic spotyka się z oporem dotyczącym tej kwestii. Dlatego można zaproponować dziecku, przeczytanie bajki na dobranoc.

 

Poświęcenie około dwudziestu minut dziennie dla własnego malucha to nie dużo, a poprzez bajkę czytaną pobudzimy w nim wyobraźnię i ukształtujemy  nim dobro, zrozumienie dla innych i piękno. Dziecko nauczy się prawidłowych postaw życiowych, a także pozna różne środowiska. Czas spędzony na oglądaniu telewizji nie da tyle co chwile spędzone razem z rodzicami, czy rówieśnikami. Zabawa na świeżym powietrzu wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka.

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner