CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jesień nie musi być nudna i smutna

Jesień nie musi być nudna i smutna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jesień nie musi być nudna i smutna, zwłaszcza ta pierwsza w życiu malucha. Po lecie pełnym atrakcyjnych możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu jesień, która najczęściej kojarzy się ze słotą i deszczem nie napawa optymizmem i niekoniecznie inspiruje do spacerów. Nie zmienimy pogody ani kolejności pór roku, ale możemy spróbować polubić jesień i wykorzystać do maksimum to, co przynosi jesienna aura. Zamiast już tęsknic za powoli odchodzącym latem możemy zacząć planować jesienne spacery.

 

Mimo, że jesień wypada o wiele mniej korzystnie niż obfitujące w różnorakie atrakcje lato to jest to czas, który powinniśmy wykorzystać na spacery połączone z poznawaniem tej pory roku. To ważne, ponieważ mroźna zima ograniczy możliwości spędzania czasu poza domem do minimum i jesień to ostatni czas na dłuższe spacery. Nawet, jeżeli nie będzie przysłowiowa złota i polska to jesień da się lubić trzeba tylko chcieć spróbować.

 

Dni, kiedy słońce jeszcze przyjemnie przygrzewa a wiatr jest znośny to idealny czas nie tylko na drzemkę dziecka podczas spaceru, ale też na to by maluch mógł oglądać zmieniającą się zieleń, spadające liście itd. Dla malucha, który zdążył poznać otoczenie podczas wcześniejszych wiosenno-letnich miesięcy to będzie ciekawa zmiana- trzeba tylko zadbać o to by maluch nie zmarzł i przede wszystkim by wiatr nie przewiał główki i uszu.

 

Dla dziecka, które jest już na tyle ciekawe świata, że chce poznawać go samodzielnie spadające liście, kasztany czy żołędzie to sezonowe zabawki- pamiętając zabawy w tworzenie ludzików z żołędzi i zapałek, robienie bukietów z liści czy zbieranie kasztanów z własnego dzieciństwa możemy uczyć tego naszą pociechę. Maluch może aktywnie uczestniczyć w zbieraniu skarbów do jesiennego stroika, liści do sezonowej kompozycji itp. Poza samym zajęciem, które powinno sprawić dziecku przyjemność maluch będzie miał dodatkową atrakcję z pomagania mamie czy tacie. To sprawi, że poczuje się ważny i dowartościowany, gdy dzieło, w którym brał udział ozdobi kuchenną półkę czy stół w salonie.

 

Nawet dla maluszka spędzającego spacery w głębokim wózku jesień ma swoje uroki- zapachy, kolory, powietrze działają stymulująco na jego rozwój. Warto czasami nawet takiemu maluszkowi urozmaicić spacer i umożliwić porozglądanie się dookoła i podziwianie otoczenia z bezpiecznych i ciepłych ramion rodzica.

 

Pomyślmy o nadchodzącej jesieni pozytywnie i cieszmy się tym co przynosi. Miłych spacerów!

 

 

 

autor:

Anna Dragańska vel Dragan-Tomczak

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner