CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Zatrzymać wspomnienia- stwórz album Twojego dziecka zbieraj pamiątki

Zatrzymać wspomnienia- stwórz album Twojego dziecka zbieraj pamiątki

 


 

 

 

 

 

 

W pierwszych latach życia dziecka, a zwłaszcza w pierwszym roku tempo zmian i przyswajania nowych umiejętności jest zawrotne. Zapamiętanie większości ważnych momentów może okazać się trudne lub niemożliwe, dlatego warto wspomóc naszą pamięć i zadbać o wspomnienia.

 

Nawet dla osób z doskonałą pamięcią zapamiętanie wszystkich ważnych chwil z pierwszych miesięcy życia maluszka to wyzwanie. Kiedy w domu pojawia się mały człowiek każdego dnia dzieje się coś nowego i niezwykłego, maluch zmienia się, zdobywa nowe umiejętności i po raz pierwszy robi coś, co warte jest uwiecznienia. Warto zadbać o miejsce na fotografie, pamiątki by utrwalić i zatrzymać najcudowniejsze wspomnienia z pierwszych dni i miesięcy życia dziecka i rodziny, której życie ulega zmianie wraz z pojawieniem się w niej nowego członka.

 

W utrwalaniu wspomnień pomogą nam  proste sposoby:

 

- Album/księga dokonań. Na rynku dostępne są wydawnictwa z miejscem na zapiski, notatki, fotografie przygotowane specjalnie by krok po kroku dokumentować kolejne etapy rozwoju dziecka. Dla Rodziców, dla których cena czy dostępność stanowią problem oraz dla tych kreatywnych, którym nie wystarcza gotowa forma idealnym rozwiązaniem może być własnoręczne stworzenie i prowadzenie albumu-pamiętnika. Wystarczy zeszyt, długopis, chęci i trochę wolnego czasu. Zeszyt możemy podzielić na rozdziały grupując wydarzenia tematycznie lub chronologicznie. Oprócz notatek i dat w albumie mogą znaleźć się nawiązujące zdjęcia lub inne wzbogacające elementy, np. odrysowana malutka nóżka lub rączka czy pierwsze ścięte włoski.

 

- Pudełko pełne dat. Dla bardzo zabieganych Rodziców przydatnym pomysłem może okazać się zwykłe pudełko np. z dziurką jak w skarbonce, do którego wystarczy wrzucać krótkie notki z datą np. pierwszego uśmiechu czy ząbka.

 

- Skarbiec pamiątek. Inną propozycją jest pudełko ze skarbami, w którym możemy gromadzić i przechowywać cenne pamiątki: pierwsze ubranko, pieluszka, smoczek, rysunek, laurka itd.

 

Taka troska o wspomnienia jest niezwykle istotna bez względu na sposób, który wybierzemy- pomaga pielęgnować więzi rodzinne jeżeli angażują się w nią wszyscy domownicy, wspiera często zawodną pamięć i stanowi dla dziecka ważne źródło wiedzy o nim samym. W przyszłości może też ułatwić Rodzicom odpowiedzi na nurtujące dziecko pytania w kwestii pojawienia się na świecie i wspomóc przekazanie dziecku tak ważnych dla poznania siebie samego informacji. W przyszłości nasze starania zaowocują- dbając o uwiecznianie tego, co ważne fundujemy wspaniały prezent dziecku i wyjątkową podróż sentymentalną całej Rodzinie.

 

 

autor:

Anna Dragańska vel Dragan-Tomczak

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner