CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jak zająć dziecko w czasie jazdy samochodem.

Jak zająć dziecko w czasie jazdy samochodem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dzisiejszych czasach samochód jest najczęściej wykorzystywanym środkiem transportu. Nie raz zdarza się, że trzeba pojechać w dalszą drogę. Rodzice, którzy mają zamiar wybrać się wraz ze swoimi pociechami w podróż często odczuwają strach przed długa jazdą. Dlatego też przyda się im kilka porad.

 

Dotarcie na miejsce jest męcząca dla rodziców i dzieci. Nawet najbardziej grzeczne po dłuższym czasie zaczynają się nudzić i niecierpliwić. Dzieci nie są w stanie przez dłuższy czas skupić się na jednej czynności w dodatku, gdy znajdują się w tym samym miejscu i nie mają możliwości na większą dawkę ruchu.  Badania dowodzą, że większość dzieci do piątego roku życia potrafi skupić swoją uwagę średnio przez piętnaście minut, sześciolatki przez około pół godziny, natomiast dzieci starsze koncentrują się na jednej rzeczy około czterdzieści pięć minut.

 

Podróż z dzieckiem samochodem nie jest łatwym zadaniem, dlatego też psycholodzy spisali kilka ważnych sposobów na zabawienie dzieci podczas tej męczącej dla nich podróży. Ważne jest, by przed podróżą dać dziecku mapę lub narysować prostą mapkę na kartce. Gdy dziecko zacznie zadawać pytania typu „kiedy dojedziemy”, pokażmy mu jaką drogę już pokonaliśmy i ile zostało. Możemy również zachęcić dziecko do śpiewania lub śpiewać razem z nim. Małe dzieci uwielbiają jak się im opowiada lub zadaje zagadki. Jeśli mamy już dość hałasu zabawmy się w tak zwaną „przysięgę milczenia”. Istotną rzeczą jest, by na drogę zabrać ulubione zabawki malucha lub kolorowani, mazaki, notes lub talię kart. Zachęćmy dzieci do malowania widoków, które mijamy. Pamiętajmy żeby zmieniać zabawy. Przez jakiś czas grajmy z maluchem w gry słowne, a następnie zachęćmy go do ćwiczeń na przykład niech klaśnie 10 razy lub 20 razy mrugnie oczkiem. Ważne jest, aby pamiętać o nagrodzeniu dzieci za dobre zachowanie podczas długiej podróży autem.

 

W końcu dla malucha siedzenie w miejscu przez dłuższy czas to wielki wyczyn.  Powinniśmy okazać mu, że jesteśmy z niego dumni i zadowoleni.

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner