CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Sucha i bardzo wrażliwa skóra – palący problem

Sucha i bardzo wrażliwa skóra – palący problem

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Zaczerwieniona, szorstka, swędząca, z tendencją do podrażnień – sucha skóra to nie tylko problem dorosłych. Coraz częściej dotyczy on także maluszków.

Czy wiesz, że coraz więcej dzieci dotyka problem suchej i wrażliwej skóry?

Co trzecia mama określa skórę swojego dziecka jako suchą, a ponad połowa mam zauważa u swoich pociech problem skóry wrażliwej. Jeśli dotyczy to również Twojego maluszka – pamiętaj, że nie jesteś sama!
Zdaniem specjalistów problem dotyka aż 80% maluchów. U co czwartego problem ten wynika z dziedzicznej skłonności do atopii, co wymaga specjalistycznego leczenia. Jednak w przypadku zdecydowanej większości suchość i wrażliwość skóry ma charakter przejściowy i jest związana ze szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, nieprawidłową dietą i pielęgnacją.
Specjaliści potwierdzają: kwestia suchej i wrażliwej skóry jest coraz powszechniejsza i nie należy jej bagatelizować. Na szczęście są sposoby, aby z nią walczyć.


Po czym poznać, że Twoje dziecko ma suchą i wrażliwą skórę?

Ocena suchej i wrażliwej skóry wymaga przeważnie wprawnego oka specjalisty: położnej, pediatry lub dermatologa. Jest jednak kilka bardzo charakterystycznych symptomów, które mogą świadczyć o suchej i wrażliwej skórze u Twojego maluszka.

Podstawowe symptomy świadczące o suchej skórze:
• skłonność do łuszczenia
• szorstkość i chropowatość w dotyku
• tendencja do pękania

Podstawowe cechy wrażliwej skóry:
• skłonność do podrażnień i uczuleń
• wysoka podatność na czynniki zewnętrzne
• często występujące uczulenia, wypryski, rumień, odparzenia

To ważne!
Jeśli stwierdzisz u swojego maluszka którykolwiek z powyższych objawów – nie
lekceważ go! Koniecznie powiedz o nim swojej położnej lub lekarzowi pediatrze.


Jak sobie radzić z suchą i wrażliwą skórą dziecka?

Pediatrzy i dermatolodzy jednogłośnie potwierdzają, że systematyczna, kompleksowa pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej jest najlepszym sposobem zapobiegania podrażnieniom, zaczerwienieniom i pęknięciom skóry, jak również jednym z niezbędnych elementów leczenia atopowego zapalenia skóry.

W opinii specjalistów w przypadku suchej i wrażliwej skóry największe znaczenie
ma pielęgnacja specjalnie przeznaczonymi do tego typu skóry kosmetykami,
których główne zadania to:
• przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry
• uzupełnienie niedoboru drogocennych lipidów w naskórku – samo nawilżanie bowiem to za mało. Aby naskórek nie tracił wody, a tym samym nie ulegał wysuszeniu, należy wzmocnić jego warstwę ochronną
Dlatego też, w trosce o zdrowie Twojego maleństwa, laboratoria NIVEA we współpracy z lekarzami dermatologami i pediatrami opracowały kompleksowy program pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry w 3 krokach.


NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE
Program pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry w 3 krokach

Krok 1. Oczyszczanie
Sucha i wrażliwa skóra dziecka powinna być oczyszczana bardzo delikatnymi środkami, które nie usuwają lipidów z naskórka i nie przesuszają skóry. Dlatego zamiast kosmetyków zawierających mydło alkaliczne stosuj te przeznaczone do skóry suchej i wrażliwej, które nie tylko delikatnie oczyszczają skórę, ale także zapobiegają jej wysuszeniu – i już podczas kąpieli uzupełniają naturalną barierę ochronną skóry. Specjalnie z myślą o suchej i wrażliwej skórze maluchów zostały stworzone Żel do mycia twarzy, ciała i włosów NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE oraz Płyn do kąpieli z oliwką NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE .

Krok 2. Intensywne nawilżanie
Regularne, intensywne nawilżanie skóry przynajmniej raz dziennie i zawsze po kąpieli wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, przywraca odpowiedni poziom nawilżenia i odbudowuje istotne dla skóry lipidy. Do nawilżania skóry swojego dziecka stosuj Krem intensywnie nawilżający NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE i Mleczko intensywnie nawilżające NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE .

Krok 3. Łagodzenie podrażnionych, zaczerwienionych miejsc

Skóra sucha jest często popękana, czerwona i swędząca, a dodatkowo wywołuje niekomfortowe dla malca uczucie swędzenia. Dlatego wszystkie podrażnione miejsca wymagają dodatkowej opieki – natychmiastowo działających kosmetyków zawierających składniki regenerujące, łagodzące i przeciwzapalne, które koją i regenerują skórę oraz zapobiegają swędzeniu. W łagodzeniu podrażnionych miejsc niezastąpiony jest Krem S.O.S. NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE .
Linia NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE oparta została na naturalnych lipidach
omega-6. Czym są i jak działają naturalne lipidy?

• Naturalne lipidy omega-6 to składnik o sprawdzonej skuteczności w pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej; ceniony przez specjalistów i ekspertów w dziedzinie dermatologii.
• Przywracają równowagę lipidową skóry oraz wzmacniają jej naturalną barierę ochronną, zapewniając jej lepszą ochronę i prawidłowy rozwój.
• Naturalne lipidy omega-6 otrzymywane są z olejku z wiesiołka.

Skuteczność i bezpieczeństwo linii NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE zostały potwierdzone w badaniach dermatologicznych i klinicznych.


Skóra jak aksamit!
Dzięki właściwej pielęgnacji ustrzeżesz swoje dziecko przed bolesnymi podrażnieniami i zaczerwienieniami. Przywrócisz jego skórze delikatność i aksamitną miękkość. To komfort dla niego, a dla Ciebie pewność, że Twój maluch jest zdrowy i szczęśliwy.

Więcej informacji na: www.NIVEA.pl/baby

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner