CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jak uniknąć wielkich problemów z małym noskiem?

Jak uniknąć wielkich problemów z małym noskiem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zatkany nosek nie tylko sprawia kłopot mamie i dziecku, ale może też zaburzać sen, ssanie i prawidłowe oddychanie. Mały nosek dziecka powinien być zawsze drożny, bo pełni niezwykle wiele ważnych funkcji!

Mały nosek ma wiele pracy! 
Nosek dziecka nie tylko odbiera ze świata bodźce w postaci zapachów, ale przede wszystkim jest odpowiedzialny za dotlenienie organizmu dziecka oraz jakość oddychania. To zaś warunkuje prawidłowe ssanie i spokojny sen Twojego maluszka.
W nosku wdychane powietrze jest filtrowane, nawilżane i ogrzewane, a jego błona śluzowa jest pierwszą barierą chroniącą przed takimi szkodliwymi czynnikami, jak: kurz, pyłki kwiatowe, drobnoustroje czy alergeny.


Zadbaj o nosek!

Spokojny oddech, a także prawidłowe ssanie uzależnione są od drożności noska dziecka. Bo przecież dzieci oddychają niemal wyłącznie przez nosek! A ponieważ niemowlęta nie rozwinęły jeszcze umiejętności wydmuchiwania noska, koniecznie trzeba im pomóc w jego oczyszczeniu. Zalegająca w nosku wydzielina może być powodem różnych infekcji, m.in. górnych dróg oddechowych.
Wprawdzie nosek dziecka ma zdolność samooczyszczania, ale proces ten zachodzi jedynie przy zapewnieniu odpowiedniej wilgotności błony śluzowej. Niestety, ogrzewanie w mieszkaniu, obecne w powietrzu szkodliwe dla środowiska substancje, a także infekcje wirusowe i bakteryjne prowadzą do jej wysuszenia – a w efekcie do zaburzenia procesu samooczyszczania i zatkania noska niemowlęcia. To z kolei jest przyczyną problemów z oddychaniem, a więc także ze snem i ssaniem.


Jak skutecznie chronić nosek przed zatkaniem? 
Najlepszym, a przede wszystkim naturalnym środkiem zapobiegającym zatykaniu się małego nosa jest regularne nawilżanie go fizjologicznym roztworem wody morskiej. Właśnie dlatego tę czynność zaleca się jako część rutynowej pielęgnacji niemowląt i dzieci. 
Do codziennej higieny noska Twojego maluszka polecamy Ci Spray do nosa NIVEA Baby , który został opracowany specjalnie na potrzeby małych nosków dzieci i niemowląt. Rozpyla się w postaci delikatnej mgiełki, co podnosi komfort stosowania. Posiada bezpieczną końcówkę dopasowaną do nosków niemowląt. 
Stosowany codziennie Spray do nosa NIVEA Baby zapewnia optymalne nawilżenie błony śluzowej nosa, zapobiega jej ponownemu wysuszeniu i gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie. W efekcie wspomaga naturalne procesy oczyszczania, co zapobiega zatykaniu się nosa.


Katar? Jest na to sposób!

Doskonale wiemy, że nawet najbardziej odpornemu dziecku może zdarzyć się katar lub przeziębienie – wówczas nosek zatyka się. Krople do nosa z aktywnymi składnikami mogą uszkodzić delikatną błonę śluzową, dlatego zaleca się ich stosowanie tylko przez krótki czas, zawsze po konsultacji z lekarzem. Sprawdzonym sposobem na rozwiązanie problemu z zatkanym podczas kataru noskiem jest użycie fizjologicznego roztworu wody morskiej.
Spray do nosa NIVEA Baby delikatnie oczyszcza i nawilża błonę śluzową nosa, przywracając jej prawidłowe, fizjologiczne funkcje. Dodatkowo udrożnia przewody nosowe, upłynniając lepką wydzielinę i tworzące się złogi. W efekcie wyraźnie poprawia komfort oddychania – Twój maluszek może smacznie ssać i zdrowo spać.


Spray powstał we współpracy z pediatrami i dermatologami. Jego skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzone w badaniach klinicznych i dermatologicznych.
Jest roztworem soli fizjologicznej do nosa polecanym przez Instytut Matki i Dziecka.

Pamiętaj!
Wystąpienie kataru u niemowlęcia zawsze powinno być skonsultowane z pediatrą!

Więcej informacji na: www.NIVEA.pl/baby .
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner