CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Czy skóra lubi kąpiele?

Czy skóra lubi kąpiele?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kąpiel maluszka może być jednym z najprzyjemniejszych punktów dnia. Warto zadbać o to, aby oprócz dawania przyjemności, odegrała także kluczową rolę
w codziennej pielęgnacji skóry dziecka.


Na własnej skórze
Skóra jest wrażliwym organem narażonym na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego potrzebuje specjalnej ochrony, którą zapewnia jej hydrolipidowy płaszcz ochronny – pokrywający całe ciało człowieka. Co mu zawdzięczamy?
• Posiada właściwości filtra stanowiącego barierę przed mikroorganizmami chorobotwórczymi, szkodliwymi i drażniącymi substancjami.
• Przepuszcza w głąb skóry substancje konieczne do jej prawidłowego funkcjonowania.
• Broni przed szkodliwymi czynnikami, zatrzymując je na powierzchni skóry.

Płaszcz hydrolipidowy pokrywający ciało człowieka posiada wartość pH bliską 5,5. Jest to optymalny poziom, zapewniający skórze najlepszą ochronę.

PH skóry malca
W momencie urodzenia powierzchnia skóry noworodka ma charakterystyczne – zasadowe – pH (o wartości 6,2 – 7,5). W drugi dzień po urodzeniu pH spada do wartości poniżej 6, aby
z czasem osiągnąć wartość 5,2 – 5,5 – podobną do tej obserwowanej u starszych dzieci oraz osób dorosłych. PH 5,5 to odczyn lekko kwaśny, zapewniający skórze optymalny poziom ochrony – zapobiegający mnożeniu się bakterii i drobnoustrojów.
Używając konwencjonalnych produktów do mycia, bardzo łatwo naruszymy naturalne pH skóry, a w konsekwencji doprowadzimy do jej wysuszenia, podrażnienia, a nawet alergii. Jest to niebezpieczne w przypadku delikatnej skóry niemowląt, której pH bardzo wolno wraca do normy. Dlatego to tak ważne, aby kosmetyki do kąpieli dla niemowląt posiadały neutralne pH – idealne dla skóry dziecka, nie naruszające bariery ochronnej.

Mydło kremowe NIVEA Baby jest idealne do codziennego mycia i pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia. Jest wyjątkowo łagodne, posiada neutralne pH, a dzięki wyciągowi z ziaren owsa oraz olejkom pielęgnacyjnym skutecznie oczyszcza skórę, nawilżając ją już podczas kąpieli. Dodatkowo mydełko zapobiega wysuszaniu,
a obecne w składzie naturalne minerały wzmacniają barierę ochronną skóry.


Bardzo wygodnym rozwiązaniem do kąpieli maluszka jest Żel do mycia ciała
i włosów NIVEA Baby
. Łagodnie myje i pielęgnuje skórę całego ciała oraz włosy,
a zawarty w nim olejek migdałowy oraz naturalne minerały wspomagają ochronne funkcje skóry i zapobiegają jej wysuszeniu. Dzięki ekstraktowi z rumianku posiada właściwości łagodzące. Żel nie powoduje łzawienia i nie podrażnia nawet bardzo wrażliwych oczu dziecka, a dodatkowo jest łatwy w użyciu dzięki wygodnej pompce. Posiada neutralne pH.

Płyn do kąpieli z oliwką NIVEA Baby NUTRI SENSITIVE o neutralnym pH sprawi przyjemność Twojemu dziecku i przyniesie ulgę jego skórze. Delikatnie myje
i intensywnie nawilża suchą i wrażliwą skórę, chroniąc ją przed wysuszeniem. Zapobiega swędzeniu i powstawaniu podrażnień. Dzięki specjalnej formule
z naturalnymi lipidami omega-6 (pochodzącymi z olejku z wiesiołka) przywraca równowagę lipidową skóry. Jest polecany do pielęgnacji skóry suchej, bardzo wrażliwej i atopowej.

Wszystkie produkty NIVEA Baby tworzone są przy współpracy pediatrów i dermatologów oraz polecane przez Instytut Matki i Dziecka. Ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzają badania kliniczne i dermatologiczne.

Bezcenne rady dotyczące kąpieli

• Powtarzalność, stałość, regularność – wszystko to daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, pozwala mu łatwiej zasnąć, lepiej zaadaptować się do zmian. Dlatego postarajcie się ustalić taką porę kąpania dziecka, która będzie dogodna dla Was,
a jednocześnie zawsze stała. Pamiętajcie, że nie jest wskazane kąpanie dziecka tuż po jedzeniu ani wtedy, gdy maluch jest bardzo głodny.
• Wanienkę napełniaj wodą do 5 – 10 cm jej wysokości.
• Sprawdzaj łokciem, czy woda ma właściwą temperaturę (ok. 36 – 37°C).
• Utrzymuj stałą temperaturę pomieszczenia (22 – 24°C).
• Na dno wanienki kładź pieluszkę tetrową lub specjalny materacyk (działa antypoślizgowo).
• Wszystkie kosmetyki, których używasz do kąpieli maluszka, powinny posiadać neutralne pH, mieć atest Państwowego Zakładu Higieny oraz Instytutu Matki
i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Informacji o tym szukaj na opakowaniu. Na nim powinien być również podany skład, termin ważności, przeznaczenie.
• Kąpiąc dziecko, nigdy nie zostawiajcie go bez opieki, nawet na sekundę! Także w czasie ubierania i zmiany pieluszek stale przytrzymujcie dziecko ręką. Małe dziecko może przekręcić się lub zmienić położenie w bardzo niespodziewany sposób. Po kąpieli wanienki nie powinno się czyścić środkami bakteriobójczymi – mają one ostry zapach i zawierają szkodliwe związki – ich niespłukane resztki mogą podrażniać skórę dziecka. Wystarczy myć wanienkę ciepłą wodą z dodatkiem mydełka lub łagodnego szamponu dla niemowląt.

Więcej informacji na: www.NIVEA.pl/baby .

 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner