CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Podróżuj z maluszkiem

Podróżuj z maluszkiem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podróże z dzieckiem wymagają odpowiedniego przygotowania. Dzięki naszym podpowiedziom podróżowanie z maluchami będzie bezpieczne i przyjemne.

Bezpieczeństwo podróży gwarantuje fotelik samochodowy. Dziecko zawsze powinno być przypięte do fotelika pasem. Nawet jeśli samochód przemieszcza się z niewielką prędkością np. 40-50 km/h. Używanie fotelika czy podkładki pod pupę u starszych dzieci jest obowiązkowe do 12 roku życia. Dziecko, które mierzy powyżej 150 cm może już jeździć bez fotelika. Pamiętajmy, aby na tylnej półce samochodu nie kłaść żadnych przedmiotów. W trakcie hamowania spadną one na nasze dziecko i mogą spowodować obrażenia. W czasie jazdy nie powinno się podawać dziecku żadnych pokarmów, zarówno stałych jak i ciekłych. Jedzenie w czasie podróży może spowodować zachłyśnięcie.

Podróż maluszkowi i rodzicom z pewnością ułatwią różne innowacyjne produkty, które niedawno pojawiły się na rynku.

Bezpieczeństwo i wygodę podróżującemu dziecku zapewni regulowana podkładka pod głowę Cradler do fotelika samochodowego. Podkładka utrzymuje główkę maleństwa w prawidłowej pozycji zapobiegając przechylaniu się jej do przodu czy na bok. Jest miękka i miła w dotyku. Łatwo się mocuje. A jej największą zaletą jest to, że rośnie wraz z dzieckiem. Może być używana od narodzin do 5 roku życia dziecka. Dzięki regulacji dopasowuje się do wymiarów głowy dziecka.
Dzieci podróżujące na tylnym siedzeniu samochodu szybko się nudzą. Pomocne może okazać się praktyczne lusterko samochodowe dziecko-rodzic Clippasafe. Lusterko pozwala utrzymać kontakt wzrokowy z dzieckiem, dając mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży. Zerkając w lusterko szybko skontrolujesz, co robi dziecko. Możesz też je rozbawić wesołą piosenką albo zabawną miną, stojąc w korku lub czekając na zmianę świateł. Lusterko bardzo łatwo się montuje za pomocą przyssawki.

Warto też zwrócić uwagę na mięciutką, niezwykle wygodną wkładkę korekcyjną Snuzzler. Pomaga utrzymać nie tylko chwiejącą się główkę dziecka ale i całe ciało w wygodnej i bezpiecznej pozycji zarówno w foteliku samochodowym jak i w wózku. Wkładka jest regulowana składa się z dwóch części, co zwiększa jej funkcjonalność. Doskonale pasuje do fotelików samochodowych dla niemowląt i dla dzieci starszych. Można ją też wykorzystać do wózków spacerowych, huśtawek, leżaczków i fotelików rowerowych. W każdych warunkach zapewni dziecku komfort podróżowania.

Dla dzieci powyżej trzeciego producenci polecają wyjątkowe nakładki antyuciskowe ForComfort. Nakładki zapina się na samochodowych pasach bezpieczeństwa, które zabezpieczają fotelik dziecka. Zmniejszają one ucisk szyi, klatki piersiowej oraz podbrzusza dziecka. Krótszą z nich zakładamy na górną taśmę pasa bezpieczeństwa, dłuższą na dolną. Nakładki łatwo jest zamocować za pomocą rzepów – starsze dzieci mogą to z powodzeniem zrobić same.

Wszystkim miłośnikom ekskluzywnych tapicerek przyda się mata ochrona DuoMat na fotel samochodowy. Wykonana jest z materiału wodoodpornego, chroni tapicerkę przed plamami i przetarciami. Nadaje się pod każdy rodzaj fotelika samochodowego. Dodatkowo z przodu posiada trzy kieszonki w których Twoje dziecko może trzymać swoje skarby, niezbędne w podróży. Wykonana jest z antypoślizgowego materiału, który dodatkowo zabezpiecza fotelik przed przesuwaniem się.
Warto też zwrócic uwagę na pokrowiec na wózek Koo-di. Jest niezbędny w podróży samochodem. Jest mały i poręczny, a przy tym bez problemu zmieści złożony wózek. Również w domu może z powodzeniem służyć do przechowywania dziecięcego wózka.

Wszystkie produkty ułatwiające podróżowanie z dzieckiem znajdziesz w sklepie www.babymama.pl . Zapewnią dziecku komfort i bezpieczeństwo podróży. Ale nie zapomnij też o zabawkach czy książeczkach dla dziecka. Warto też przypomnieć sobie kilka wierszyków czy piosenek z dzieciństwa. Dzięki nim nużący czas podróży może stać się miłą, wspólną zabawą.

 

źródło:otopr.pl
 

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner