CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Warszawa Singera. VI Festiwal Kultury Żydowskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już po raz szósty w dniach 29 sierpnia – 6 września 2009, w Warszawie odbędzie się Festiwal Kultury Żydowskiej- „Warszawa Singera”. To wielkie wydarzenie kulturalne, ale również doskonała lekcja historii zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. To właśnie z myślą o najmłodszych przygotowano zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne i literackie, w trakcie których uczestnicy, poprzez zabawę będą mieli okazję poznać elementy tradycji oraz kultury żydowskiej.

30 sierpnia, w godzinach 13-17, na skwerze przed Teatrem Żydowskim, odbędzie się Rodzinny piknik z Singerem podczas którego, z klocków LEGO, dzieci zbudują miasteczko SZTETL, jak również wezmą udział w grze edukacyjnej „Dotknij Tałes”, która przybliży im świat kultury żydowskiej. Na Dużej Scenie Teatru Żydowskiego, aktorzy z Teatru Lalki i Aktora Kubuś z Kielc, wystawią spektakl dla dzieci i rodziców „Osiem świateł Chanuki”, który został nagrodzony Grand Prix II Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Krajów Unii Europejskiej im. Roberta Schumana EUROFEST 2009. W ramach akcji „Stwórz własną bajkę”, dzieci zostaną zaproszone do wspólnego tworzenia bajki, zaczynającej się od wersów twórczości Isaaca Singera.

W niedzielę 6 września , na dziedzińcu Teatru Żydowskiego, zapraszamy na „Warsztaty wycinanki żydowskiej”, które poprowadzi Monika Krajewska. Będzie to doskonała szansa, aby zapoznać się nie tylko z techniką tworzenia wycinanek, ale również z ich bogata historią. Wycinanki były bardzo popularne w śród Żydów Europy Wschodniej w XIX wieku. Stanowiły one nie tylko element ozdobny, ale również ściśle łączyły się z symboliką religijną. Sztukę tę znali też Żydzi z Afryki Północnej, których ulubionymi motywami były menora, wić roślinna i wersety Psalmów. Niektóre wycinanki zawierały po kilkadziesiąt misternie skomponowanych elementów. Każdy uczestnik warsztatów, pod fachowym okiem, będzie mógł własnoręcznie stworzyć swoją wycinankę.

Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera” odbędzie się w dniach 29 sierpnia – 6 września 2009, w Warszawie. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie: www.festiwalsingera.pl

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner