CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Z odblaskami bezpieczniej!

Z odblaskami bezpieczniej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Bartek od sierpnia 2009 r. będzie kontynuowała akcję społeczno-edukacyjną pod hasłem: „Z odblaskami bezpieczniej!”. Jej celem jest wspieranie bezpieczeństwa dzieci – w drodze do szkoły, w czasie zabawy, a także wszędzie tam, gdzie są one uczestnikami ruchu drogowego. Adresatami akcji są rodzice oraz wszyscy dorośli, odpowiedzialni za bezpieczeństwo najmłodszych.

Kluczowym elementem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że każdy z nas jest lepiej widoczny na drodze. Jest to tym ważniejsze, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Policyjne statystki podają nieodpowiednie zachowanie dzieci na drodze jako główną przyczynę wypadków z ich udziałem. W 94 proc. przypadków, do wypadków dochodzi głównie na obszarze zabudowanym, przeważnie na prostych odcinkach dróg między skrzyżowaniami oraz na przejściach dla pieszych. Najmniej bezpieczne są tereny zaludnione i uprzemysłowione, gdzie jest intensywny ruch lokalny i tranzytowy. Zagrożenie wzrasta także przy ograniczonej widoczności i po zapadnięciu zmroku.

Polskie przepisy, w szczególności Prawo o ruchu drogowym, nakazują, aby dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym nosiły elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (art. 43 par. 2). W praktyce rodzice mają trudności z zakupem dobrej jakości elementów odblaskowych. Stąd pomysł firmy Bartek, która przygotowała specjalną serię obuwia dla dzieci i młodzieży zawierającego elementy odblaskowe.

Buty Bartek z najwyższej jakości elementami odblaskowymi gwarantują, że dzieci są widoczne na drodze, zwiększając tym samym ich bezpieczeństwo, jak i innych, zmotoryzowanych uczestników ruchu. Dzięki elementom odblaskowym wszytym w obuwie – na zapiętkach, z boku bucików i na noskach (w zależności od modelu) – widoczność dziecka znacznie się zwiększa. Pasek odblaskowy umieszczony na bucie sprawia, że dziecko jest widoczne w świetle reflektorów
z odległości nawet 150-250 metrów. Taki „świecący” punkt zwraca uwagę kierowcy i wzmaga jego czujność. Dodatkowe elementy, jak opaski na rękawach, odblaskowe światełka przy plecakach, czy oklejony odblaskami rower wpływają na jeszcze większą poprawę widoczności dziecka, a tym samym na jego bezpieczeństwo.

Elementy odblaskowe w formie pasków, czy naszywek, użyte w butach Barek stanowią spójną kompozycję, tak by sprostać gustom dzieci i ich rodziców.

- Obuwie firmy Bartek zawsze było utożsamiane ze słowem bezpieczeństwo – antypoślizgowe podeszwy, profilowane wkładki, odpowiednio sztywna tylnia część buta itp. Dzięki odblaskowym elementom użytym w naszym obuwiu mamy nadzieję rozszerzyć znaczenie tego słowa. Cieszymy się bardzo, że dzięki wprowadzeniu elementów odblaskowych będziemy mogli bezpośrednio przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci na drodze. W ten sposób nasza dalekowzroczna idea związana z profilaktyką i bezpieczeństwem będzie miała zastosowane w życiu codziennym. – powiedziała Katarzyna Gałązka, Główny Projektant firmy Bartek.

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner