CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Herbaty dla dzieci

Herbaty dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od dawna wiadomo, że herbata, szczególnie zielona, to naturalne źródło zdrowia. Są jednak inne gatunki o wielkim zdrowotnym ładunku i właściwościach idealnych nie tylko dla dorosłych ale również dla dzieci..."Czas na Herbatę" dla dzieci!

Czy wiesz, że istnieją gatunki herbat polecane szczególnie dzieciom? Do tych gatunków należy rooibos i honeybush. Rooibos to południowo-afrykańska herbata z listków czerwonokrzewu o wyjątkowym zdrowotnym działaniu. Zawiera duże ilości witaminy C oraz sole mineralne. Jest doskonałym, wręcz zalecanym napojem nawet dla najmłodszych dzieci, ponieważ jest całkowicie pozbawiona kofeiny i pokrywa ich dzienne zapotrzebowanie na mangan i wapń a dzięki zawartości fluoru dba o mocne kości i zęby. Rooibos przeciwdziała kolkom u dzieci oraz wszelkim alergiom skórnym i pokarmowym. Okłady z naparu rooibos łagodzą zapalenia i stany alergiczne skóry. Ta ziołowa herbata koi stany podenerwowania i bezsenności oraz działa rozluźniająco.

 

Herbata honeybush, czyli tzw. miodowe drzewko także posiada wiele prozdrowotnych zalet. Jest źródłem wielu witamin i minerałów, bogata w potas, sód, magnes, żelazo i wapń. Podobnie jak rooibos nie zawiera żadnych konserwantów ani sztucznych barwników, dlatego również polecana jest jako napój doskonały dla dzieci. Honeybush ma lekko słodki, miodowy smak. Nie zawiera kofeiny i ma właściwości łagodzące bóle brzucha i kolki. Aby urozmaicić smak obu gatunków herbat można dodać do naparu plasterek cytryny lub pomarańczy.

 

W herbaciarniach „Czas na Herbatę” można znaleźć gotowe mieszanki honeybush oraz rooibos z różnymi owocowymi i kwiatowymi dodatkami. Herbata Honeybush Gwiazda Afryki – „Czas na Herbatę” to fantazyjna kompozycja zawierająca kawałeczki banana i jabłka oraz niebieskie płatki nagietka. Napar Honeybush Gwiazdy Afryki ma kolor zachodzącego słońca i letni owocowo-miodowy smak. Zarówno rooibos jak i honeybush to gatunki herbat, które wniosą zdrowie do menu dzieci i dorosłych.

 

źródło:

otopr.pl
 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner