CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jak mądrze rozpieszczeć dziecko

Jak mądrze rozpieszczeć dziecko

 

 

 

                      

 

 

 

 

 

                    Chyba każdy rozpieszcza swoją pociechę. Ważne jest by robić to mądrze, a nie ulegać kaprysom malca. Problem rozpieszczania zaczyna się w tedy, gdy spełnia się wszystkie nawet te wyimaginowane  dziecięce pragnienia. Później nasze pociechy moją coraz to większe żądania.

Gdy się nie spostrzeżemy nasze dziecko będzie rządziło w domu, a nie my. W tym momencie każdy rodzic czuje się winny i bezradny, bo nie może sobie poradzić z rozpuszczonym maluchem. Jest kilka ważnych powodów rozpieszczania dzieci. Jednym z nich jest brak czasu. Gdy jesteśmy zapracowani łatwiej ulegamy zachciankom dziecka, po to by mieć spokój. Drugim z powodów może być sytuacja gdy nasza pociecha długo choruje. Po takim zdarzeniu boimy się, żeby ta sytuacja się nie powtórzyła.

Dlatego przesadnie dbamy o malucha poprzez wyręczanie go w jego zadaniach i nie jesteśmy konsekwentni w naszych poleceniach. Większość z nas by zaimponować innym chwali się swoim dzieckiem niczym brylantem. Chcemy by nasze dziecko miało to co najlepsze i najdroższe. Innym powodem  jest także chęć wynagrodzenia dziecku np. nieobecności ojca po rozwodzie rodziców. Rezygnujemy z wcześniejszych wymagań i ustępujemy mu we wszystkim. Normalne jest, że każdy rodzic chce dla swojej pociechy jak najlepiej. Jednak powinniśmy powiedzieć czasami stanowcze „nie”. Według psychologów dziecko czuje się dobrze i bezpiecznie w sytuacji, gdzie wie co wolno, czego nie i zna granice zachowań. Jeśli dziecko ma zawsze i od razu to co chce to jego żądania nigdy się nie skończą. To my ustalamy reguły, a nie dziecko.

Nie pytajmy dziecka, ( na przykład ) czy chce zjeść obiad lub położyć się do łóżka. To rodzice decydują w takich sprawach. Gdy będziemy nasze dzieci traktować po partnersku zrzucamy na nie odpowiedzialność, do której jeszcze nie dorośli. Tym samym sprawiamy, że źle się z tym czują. Ważne jest by rodzice od początku unikali wyręczania swoich pociech!. Dziecko w wieku przedszkolnym może już mieć swoje małe obowiązki, które z wiekiem będą rosły i uczyły go odpowiedzialności.

 

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner