CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Jestem TATĄ!!  zmiany, zmiany, zmiany...

Jestem TATĄ!! zmiany, zmiany, zmiany...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       Mężczyzna, który asystował przy porodzie swojego malucha już od tego momentu czuje z nim bliską więź. To przeważnie on po raz pierwszy bierze je na ręce i czuje się dumny. Później towarzyszy podczas badań maluszka i karmienia. Ten, który nie miał okazji uczestniczyć w porodzie może poczuć bezradność i zakłopotanie na widok maleństwa.

 

Ważne jest, by młody tato nie bał się wziąć swojego dziecka na ręce. W końcu nie jest ono takie kruche jak nam się wydaje. Wiele ojców odczuwa strach przed obowiązkami związanym z malcem, dlatego też często się wycofują. Wciągają się w pracę zawodową,  tłumacząc się  poprawieniem poziomu życia swojej rodziny. Tym samym ojciec traci najważniejszy rok życia swojego dziecka.

To czas w, którym jego nieporadna jeszcze pociecha zmienia się w ciekawego świata i uroczego malca. Aby być dobrym ojcem trzeba się tego nauczyć.  Niektórzy ojcowie uważają, że to kobieta zna się lepiej na wychowywaniu dzieci-nic bardziej mylnego.

 

Wiedza na ten temat nie jest zależna od płci. Ważne jest by tata wiedział, że także odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dziecka. W końcu to on będzie stanowił autorytet dla swojego dziecka.  Nie raz każdy z nas słyszał, że mężczyzna jest jak duże dziecko ( chociaż w każdym z nas tkwi coś z dziecka). Przybycie dziecka na świat to nie tylko wielkie zamieszanie związane ze zmianami, ale także okazja, aby tą cząstkę dziecka, która tkwi w nas wydobyć. Śmiech dziecka będzie dla taty największą nagrodą za czas, który mu poświęcił. „Mama to nie jest to samo co tato” trudno jest zaprzeczyć temu stwierdzeniu.

 

To przeważnie tato wprowadza dziecko w świat zasad  reguł i wymaga ich przestrzegania, dając mu tym samym poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu co nauczy maluszka jego tato, łatwiej mu będzie w przyszłości zmierzyć się ze światem.

CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJANie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner