CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Rozwój emocjonalny dziecka przez zabawę

Rozwój emocjonalny dziecka przez zabawę

 


Dzieci uwielbiają szaleńczą zabawę, która ma przy okazji świetny wpływ na ich rozwój. Centra zabaw są pełne maluchów, które dzięki zabawie w towarzystwie innych dzieci mimowolnie uczą się zasad współdziałania z rówieśnikami.  

 

Towarzyska edukacja

 

Kiedy twój maluch nurkuje w kolorowych piłkach, sunie po zjeżdżalniach, z zapałem wspina się, skacze i biega w labiryntach jednocześnie uczy się. Dziecięca radość mogłaby być wystarczającą rekomendacją takiego miejsca, ale korzyści z zabawy są znacznie większe. Tam przecież trzeba zapoznać się z nowymi kolegami i poćwiczyć sztukę nawiązywania kontaktów.

Jeśli kilkoro nowych kolegów chce zjechać ze zjeżdżalni dziecko musi poczekać na swoją kolej i tym samym uczy się współpracy z innymi, a to wyjątkowo cenna umiejętność.  Taka zabawa kształtuje zdolność do współpracy i daje możliwość wyrażania emocji.

 

Ważne, by szalejącym malcom zapewnić przyjazną przestrzeń do zabawy. W każdym dużym mieście mamy teraz do dyspozycji ogromne bajkowo kolorowe centra zabaw, jakby żywcem wyjęte z dziecięcych marzeń.  I powstaje ich coraz więcej. W Warszawie oddano niedawno największy tego typu w mieście park rozrywki dla dzieci - Kraina Zabawy Tęcza (www.tecza-skorosze.pl), który zajmuje niesamowitą powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych. Od dnia otwarcia, kiedy odwiedziło go aż 4 tys. osób, cieszy się niesłabnącym powodzeniem, nie tylko wśród najmłodszych.

 

Ćwiczenie aktywności  psychicznej dziecka 

 

Zabawa w  centrach rozrywki pobudza wielostronną aktywność dziecka. Rozwija zdolności organizacyjne, uczy kierowania, planowania, a także wzbogaca osobowość dziecka i rozwija sferę emocjonalną. Gwarantuje to prawidłowy rozwój naszej pociechy, a to warunek przyszłych szkolnych sukcesów.   

Obserwując grupę dzieci zanurzonych w piłeczkach nie można nie zauważyć, że uczą się nawzajem od siebie różnego typu zachowań. Pomoże im to w przyszłości szybciej przystosować się do życia w grupie.

 

Trening dziecięcych zmysłów

 

Szalejąc w zabawowym raju dziecko odbiera dużo bodźców, które, docierając do mózgu, stymulują wszystkie jego obszary. Aktywność fizyczna sprzyja prawidłowej pracy układu nerwowego i mózgu. Dostarcza bodźców, które sprawiają, że maluch będzie lepiej radził sobie później w przedszkolu i szkole. Tak więc ruch daje naszemu dziecku nie tylko siłę i zdrowie, ale także sprawny umysł. Jednym słowem, jeśli chcesz mieć w domu małego mądralę, daj mu jak najwięcej możliwości aktywnego spędzania czasu.  

Gdy dziecko biega i skacze, więcej krwi napływa do mózgu, który jest wtedy bardziej dotleniony i to poprawia jego pracę. Dzieci, których układ nerwowy w pierwszych latach życia był odpowiednio pobudzany są spokojniejsze, szybciej rosną i wcześniej nabywają różne umiejętności. Lepiej też koncentrują się i nauka nie sprawia im trudności.

Kraina Zabawy Tęcza mieszcząca się w CH Skorosze przy ul. Składkowskiego 4 w Warszawie zaprasza od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 21.00, w soboty w godz. 9.00 - 21.00 i niedziele w godz. 9.00 - 20.00

Więcej na www.tecza-skorosze.pl

więcej w aktualnościachNie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner