CODZIENNE ZMAGANIA

ZDROWIE DZIECKA

PORADY MEDYCZNE

ROZWÓJ DZIECKA

RODZICE

WYCHOWANIE

PIELĘGNACJA DZIECKA

ZAKUPY DLA DZIECKA

CIEKAWOSTKI

BĘDE MAMĄ

ZDROWE ODŻYWIANIE

CO JEST GRANE

CZAS SPĘDZONY Z DZIECKIEM

EDUKACJA

Czy poszukiwanie niani w Internecie jest bezpieczne?

Czy poszukiwanie niani w Internecie jest bezpieczne?

 

 

 

 

 

Rodzice stający przed zadaniem znalezienia niani dla swojego dziecka coraz częściej decydują się na wykorzystywanie w tym celu Internetu.

Czy taki sposób rekrutowania opiekunki jest bezpieczny?

 

 

Internet jest medium otwartym, co powoduje, że niemal każdy może się zarejestrować i dodać swoje ogłoszenie jako opiekunka. Z tego powodu wielu rodziców zadaje sobie pytanie czy ogłoszenia niań w Internecie są prawdziwe i wiarygodne? Dziecko jest dla nich najważniejsze i chcą mieć pewność, że osoba, która będzie się nim opiekować ma odpowiednie kwalifikacje, jest uczciwa i wiarygodna. Oto kilka porad w jaki sposób szybko, tanio i bezpiecznie znaleźć w Internecie odpowiednią opiekunkę dla swojego dziecka:


Szukaj we właściwych miejscach

Strony z ofertami niań dzielą się na duże portale ogłoszeniowe oraz specjalistyczne serwisy poświęcone wyłącznie opiece nad dzieckiem. Na tych pierwszych stronach ogłoszenia niań sąsiadują z ogłoszeniami innych usługodawców. W tym przypadku ograniczają się zwykle do dwóch zdań i numeru telefonu. Wiedząc tak niewiele trudno będzie nam znaleźć odpowiednią i godną zaufania osobę. Dużo lepiej szukać niań na specjalistycznych stronach, gdzie zazwyczaj umieszczają one swoje zdjęcie oraz szczegółowe informacje o doświadczeniu i kwalifikacjach, poświadczone przez referencje rodziców.


Pełne informacje i zdjęcie

Jeżeli kandydatki mają dokładnie wypełnione profile oznacza to, że zależy im na znalezieniu pracy i podchodzą do swojego zawodu poważnie. Dobrze świadczy to także o portalu, który dba o to, by rodzic zebrał niezbędne informacje. Rzetelne wypełnienie profili niań zwiększa zaufanie rodzica i oszczędza jego czas w poszukiwaniach.


Referencje

Bardzo ważnym elementem przy ocenie kwalifikacji niani są referencje. Opinie rodziców, którzy zatrudniali już daną opiekunkę są bardzo cennym źródłem informacji. Zwróć uwagę czy nianie w swoich ogłoszeniach informują, że posiadają referencje. Niektóre z portali wprowadziły także mechanizm zamieszczania referencji bezpośrednio w profilu opiekunki przez jej byłych pracodawców, dzięki czemu masz okazję zapoznać się z nimi już na etapie przeglądania ofert.


Wiarygodne i sprawdzone informacje

Koniecznie zwróć również uwagę, czy na stronie portalu lub w profilach osobowych znajdują się informacje, że dane zamieszczane przez opiekunki oraz ich referencje są weryfikowane. Niektóre z portali przeglądają regularnie ogłoszenia niań sprawdzając czy podawane informacje są wiarygodne. Dzięki temu unikniesz stresujących sytuacji i zwiększysz prawdopodobieństwo szybkiego trafienia na odpowiednią osobę.Więcej cennych informacji i porad dotyczących wyborów niani znajdziecie na blogu eksperckim na stronie www.placezabaw.minimini.pl redagowanym przez specjalistów z portalu Niania.pl. 

 

 


 

więcej w aktualnościachNie przeocz żadnej
ważnej wiadomości!
Zapisz się już dziś!

Partner