Pierwsze dni w przedszkolu.

Wszystko o wychowaniu przedszkolnym. Jak przygotować nasze dziecko do pozostania w przedszkolu.

Pierwsze dni w przedszkolu.

Postprzez Iza » Pon Kwi 27, 2009 1:24 pm

No właśnie. Większość dzieci strasznie przeżywa pierwsze dni spędzone bez rodziców wśród obcych dzieci i pań opiekunek.
Czy znacie jakieś sposoby aby przygotować dziecko na zostawanie w przedszkolu ? Słyszałam że w niektórych przedszkolach rodzic może przez pierwsze dni pobyć z dzieciaczkiem w grupie żeby maluch się przyzwyczaił...
Jak wspominacie pierwsze dni waszych pociech w przedszkolu czy to był duży stres dla waszych dzieci a może raczej dla was ;) ?
Iza

Dołączenie: Pią Kwi 24, 2009 12:07 pm

Re: Pierwsze dni w przedszkolu.

Postprzez dorota » Wto Wrz 15, 2009 11:43 am

dzieci są bardzo róźne dla jednych 2, 5 roku to doskonały moment na pójśćie do przedszkola dla innych i 3, 5 to za wcześnie. moje poszło jak miał 2 lata i 2 miesiące i uważam, z ebyła to bardzo dobra decyzja- mimo iż w rodzinie nie raz mnie piętnowano- że posłałam tak wcześnie dziecko do przedszkola.
uważam że maluch wcześneij przystosuje się do bycia w grupie i na dobre mu to wyjdzie! :) Jest to z pewnoscią lepsze rozwiązanie niz posłanie dziecka dopiero w wieku 6 lat do zerówki :|
dorota

Dołączenie: Wto Wrz 15, 2009 10:12 am

Postprzez Monika » Wto Wrz 15, 2009 12:01 pm

Dorcia w 100% się z Tobą zgadzam! Maluch powinien pojsc do przedszkola jak najwczesniej! dziecko, nawet do tej pory nieśmiałe i często wycofane może godzinami opowiadać o tym co wydarzyło się w przedszkolu. Warto tych opowieści słuchać, ponieważ są zaproszeniem do świata przeżyć dziecka :D
dziecko, od którego w przedszkolu wymaga się samodzielności i przestrzegania zasad, będzie odczuwało wielką przyjemność, jeśli w domu we wszystkim rodzic mu pomoże.
Ja rowniez widze same plusy z poslania malego do przedszkola :D
Monika

Dołączenie: Śro Wrz 02, 2009 7:33 pm

Postprzez dorota » Wto Wrz 15, 2009 12:19 pm

dzięki za poparcie! bo w mojej rodzinie nie mogłam na to liczyć! :(
u nas jeszcze gdzie niegdzie istnieje zcofanie że przedszkole to rodzaj "przechowalni" dla dzieci i tylko "zle" matki je tam wysyłają!
mam nadzieje że ulegnie to przekształceniom i mamy zrozumią i docenią edukacyjne i wychowawcze walory tej instytucji(przedszkola)! :D
dorota

Dołączenie: Wto Wrz 15, 2009 10:12 am

Powróć do Idziemy do przedszkola

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość