Jak poradzić sobie z niejadkiem

Czyli jak poskromić małego złośnika, wychować zgodne rodzeństwo i ogólne sposoby by z naszego dzieciaczka uczynić aniołka :) Tu dzielimy się problemami i sposobami na niesforne dziecko.

Jak poradzić sobie z niejadkiem

Postprzez Iza » Nie Kwi 26, 2009 6:04 pm

Czy macie kakieś sposoby na niejadka ?
Synek mojej znajomej nic nie chce nic jeść sam, cały czas musi go karmić łyżeczką inaczej nie ruszy :( Ona bardzo się tym martwi bo dzieciaczek jest w takim wieku że powinien już jeść samodzielnie. Jak sobie z tym poradzić ?
Iza

Dołączenie: Pią Kwi 24, 2009 12:07 pm

Re: Jak poradzić sobie z niejadkiem

Postprzez dorota » Wto Wrz 15, 2009 11:48 am

mój mały też zaczął "akcje żywieniowe"... :(

może "niejadkiem" nie jest, ale ogranicza się do dosłownie KILKU rzeczy które je - a na wszystko inne reaguje bełtem albo dźwiga mu się :o
nigdy go nie zmuszałam do jedzenia - i teraz też nie zmuszam - mam nadzieję że mu to przejdzie i zacznie jeść jak człowiek!
podrzucam mu np owoce i udaję że nie widzę co z tym robi bo jak chcę mu dać do buzi to zaraz odruch wy miotny
dorota

Dołączenie: Wto Wrz 15, 2009 10:12 am

Postprzez Monika » Wto Wrz 15, 2009 11:55 am

Wiecie, ja tak myślę, że nasze dzieci po prostu nudzą sie niektórymi potrawami podawanymi codziennie i chcą czegoś nowego... :D Moja Majka dłuuuugo nie chciała jeść owoców, tylko deserki kupne, aż tu nagle któregoś dnia dpoadła jabłko (sama z siebie) i je zaczęła jeśc.. jak ja jej dawałam, to nie było mowy... Od tej pory owoce wszelkie bez problemu... Ostatnio odkryła ogórki i paprykę... I to wszelkie: konserwowe, kiszone, zielone, surowe... a nawet polubila warzywa ugotowane i pokrojone w słupki- bierze do łapki i samodzielnie zjada.... :o

A moze Wasze dzieci też próbują być samodzielne i właśnie chcą spróbować tego, z czym same sobie poradzą???
Powodzenia dziewczyny... i cześć Dorcia! :D mam nadzieje że będziemy sie mogły wspierac i dzielić doświadczeniami hi hi :D
Monika

Dołączenie: Śro Wrz 02, 2009 7:33 pm

Postprzez dorota » Wto Wrz 15, 2009 12:12 pm

cześć Moni :D
ciesze się że sie spotykamy i możemy się podzielić swoimi doświadczeniami! nawet nie wiesz jak mi są potrzebne nieraz porady innej mamy!
i masz racje jeżeli chodzi o owoce i samodzielność ;) może po prostu też nuda! musze wypróbować Twojego sposobu!
chyba że jeszcze jakaś mamcia z codziennymi problemami do nasz dołączy i wspomoże :lol:
dorota

Dołączenie: Wto Wrz 15, 2009 10:12 am

Postprzez Monika » Wto Wrz 15, 2009 7:34 pm

Dorcia niestety nie tylko my mamy takie problemy ;)
dziecko moje kuzynki niestety nie chce sprobowac zadnego nowego produktu i nie interesuje go inny smak niz rosolek,parowka,jajko,sucha bulka lub chleb, mleko z miodem i maslem, soki owocowe, kompoty,herbata,danonki i serki homogenizowane.MA 3 latka i praktycznie od 2 lat nic innego nie je bo mimo jej checi i prob urozmaicenia diety po prostu nic nie chce sprobowac, jedzenia jej na sile nie wcisnie i w sumie dala sobie spokoj,moze jak mała dorosnie chetniej posmakuje warzyw,owocow i mięs. Próbowała już prawie każdego sposobu i nie ma rady na małego uparciucha ;)
może któraś mamcia ma jakiś cudowny sposób na takiego zawziętego maluszka?!
Monika

Dołączenie: Śro Wrz 02, 2009 7:33 pm

Powróć do Wychowanie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość