Nasze porody

Czyli koniec oczekiwania, mała istotka przychodzi na świat. Wszystko o porodzie - pytania, porady, metody .

Nasze porody

Postprzez Iza » Sob Kwi 25, 2009 11:25 am

Jak przebiegał wasz poród ? Klasycznie i spokojnie a może są panie które zdecydowały się na niekonwencjonalny poród np. w wodzie ? Zapraszam do wymiany doświadczeń i opisania przebiegu tego niezapomnianego przeżycia :)
Iza

Dołączenie: Pią Kwi 24, 2009 12:07 pm

Re: Nasze porody

Postprzez Monika » Śro Wrz 02, 2009 8:02 pm

przed ciążą myślałam, że tylko cesarskie cięcie wchodzi w grę - nie trzeba się tak męczyć. W czasie ciąży dużo czytałam o porodzie naturalnym i stwierdziłam, że jest on jednak najlepszy i dla mnie i dla dziecka! sam poród jednak szybko zweryfikował wiedzę teoretyczna - odbył się siłami natury, ale niestety był koszmarny i śni mi się do dnia dzisiejszego! (a mówią, że się szybko zapomina o bólu). w trakcie tego porodu myślałam tylko o cesarce. tak, więc wszystko zależy - widziałam kobiety, które rodziły bez większych problemów w sposób naturalny i już tego samego dnia siadały (ja jeszcze przez miesiąc nie byłam w stanie). pewnych rzeczy się nie przewidzi, nie ma tu chyba łatwego wyjścia z sytuacji, ;)
każda kobieta chcąc zostać matką musi się przygotować na ten najmilszy czas! po którym ujrzy swe cudne maleństwo :D
Monika

Dołączenie: Śro Wrz 02, 2009 7:33 pm

Postprzez Monika » Śro Wrz 02, 2009 8:12 pm

ale reasumując Dziewczyny!:
nie obawiajcie się porodu,bo to jest niesamowite przeżycie pomimo bólu, Widok swojego upragnionego i ukochanego maleństwa jest najwspanialszy na świecie!!!!! :D
Monika

Dołączenie: Śro Wrz 02, 2009 7:33 pm

Postprzez dorota » Wto Wrz 15, 2009 11:38 am

Cześć, ja miałam cesarkę i teraz bardzo się z tego ciesze, wsołczuje natomiast mojej przedmówczyni! Cięcie to jest wykonywane tuż nad spojeniem łonowym, poziomo, na odcinku ok.11cm. Blizna blednie dość szybko (w zalezności od organizmu). U mnie jest prawie nie widoczna. Czułam się dużo lepiej niż niektóre kobietki po porodzie siłami natury! Wszystko jest do przeżycia, cesarka jest o tyle lepsza że nie ma się problemu z siadaniem. Głowa do góry ! Nie jest tak źle!POWODZENIA dla przyszłych mam! :D
i zgadzam się również w 100% z Moniką że dziecko wynagradza najgorsze bóle czy przeżycia związane z porodem! :D
dorota

Dołączenie: Wto Wrz 15, 2009 10:12 am

Powróć do Poród

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość